KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16971013

nr 1697 1013

Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige

Tjurfäktning. Signerad. 25x32 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 41x47 cm

Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.

måndag 28 april 2025
kl 18:34:24

  • Klassiska
  • 28 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Arvid Fougstedt

Läs mer om Arvid Fougstedt